„Bezpieczne ferie” w Niegibalicach - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

„Bezpieczne ferie” w Niegibalicach

W sobotę(11.02), na zakończenie ferii zimowych radziejowscy policjanci spotkali się z dziećmi w Niegibalicach. W spotkaniu zorganizowanym przez miejscowego sołtysa, był czas na profilaktykę oraz promocję nowych policyjnych aplikacji.

Spotkanie w świetlicy w Niegibalicach zorganizowała Rada Sołecka pod kierunkiem sołtysa Kazimierza Świątczaka, oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Od kilku lat dzięki staraniom tych osób, policjanci mają okazję do spotkań z dziećmi i młodzieżą i przekazania im porad odnośnie bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Asp.szt. Michał Braszkiewicz, sierż. Dawid Łącki z wydziału prewencji oraz dzielnicowa sierż.szt. Ewa Rynkowska przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego  poruszania się po drodze publicznej. Przestrzegali  przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadków. 

Podkreślili  ważną rolę elementów odblaskowych, które są obowiązkowe podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Zaapelowali o rozwagę podczas wypoczynku na śniegu oraz na lodzie. Opowiedzieli jak się zachować, gdy załamie się lód i jak udzielić pomocy tonącemu.

Jak zawsze na takich spotkaniach była również mowa o właściwym korzystaniu z internetu i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi. Mundurowi przekazali  młodym ludziom informacje o negatywnych skutkach używania narkotyków, dopalaczy.

Rodzice obecni na spotkaniu dowiedzieli się o aplikacjach „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki