Wiadomości

O cyberprzemocy podczas wywiadówki w Krzywosądzy

O tym, jak uchronić najmłodszych przed współczesnymi zagrożeniami. O współpracy na rzecz bezpieczeństwa z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy, rozmawiali policjanci z radziejowskiej prewencji.

Policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie,  sierż. Magdalena Cywińska- Grobelska oraz sierż. Dawid Łącki uczestniczyli w wywiadówce z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy(gm. Dobre). Tematem spotkania były zagrożenia „czyhające” na dzieci w cyberprzestrzeni.

Na początku spotkania mundurowi przedstawili  problematykę wirtualnego świata, jego specyfiki i idących za tym zagrożeń. Przypomnieli, że cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych.  Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży

Policjanci uświadamiali rodziców, że wirtualna przemoc, choć nie pozostawia śladów na ciele, to potrafi wyrządzić  bardzo dużą krzywdę. Wszystko po to, by chronić uczniów aby nie stali się ofiarami cyberprzemocy, ale też jej sprawcami.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki