Awansowali na stanowisko starszego dzielnicowego - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Awansowali na stanowisko starszego dzielnicowego

Data publikacji 20.03.2017

Dwóch dzielnicowych z Osięcin otrzymało akty mianowania na nowo utworzone stanowisko starszego dzielnicowego. Rozkazy wręczono wyróżniającym się policjantom, mającym odpowiednią wiedzę i rozpoznanie okolicy, w której pełnią służbę.

Dziś(20.03.2017r.)w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie odbyło  się spotkanie, podczas którego Komendant  nadkom. Karol Konopacki wręczył rozkazy personalne, mianujące funkcjonariuszy na stanowisko starszego dzielnicowego. Awanse otrzymali dzielnicowi pracujący na terenie gm. Osięciny: asp.szt. Grzegorz Kralski oraz asp. Rafał Przybysz.

Jak podkreślił Komendant Konopacki  nowe stanowisko - starszego dzielnicowego daje nowe perspektywy rozwoju zawodowego, możliwość awansu, również finansowego, doceniającego służbę danego funkcjonariusza. Podkreślił, że awansowani policjanci zasłużyli na ten awans. Aspirant  sztabowy Grzegorz Kralski jest dzielnicowym od 22 –lat i zna swój rewir „od podszewki”. Natomiast asp. Rafał Przybysz swoje stanowisko objął 4 lata temu, ale już dał się poznać z dobrej strony. W ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach „Dzielnicowy Roku”.

Na uroczystości obecny był także Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Radziejów nadkom. Krzysztof Złotnicki, który również pogratulował awansu dzielnicowym.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki