Spotkanie z uczniami w Byczu - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Spotkanie z uczniami w Byczu

Policjanci podczas spotkań w szkołach nie tylko edukują, ale także promują swój zawód. Opowiadają o tym, co robi dzielnicowy, a co policjant z „drogówki”. Dzieci i młodzież bardzo chętnie biorą udział w takich zajęciach.

Policjanci z radziejowskiej komendy  zajmujący się profilaktyką, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Byczu. W spotkaniu brał także udział miejscowy dzielnicowy asp. Marcin Gąsiorowski.

Mundurowi podczas pogadanki przekazali dzieciom rady dotyczące bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Opowiedzieli oakcji, skierowanej w szczególności do rowerzystów pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji, oraz jak wezwać pomoc korzystając z numerów alarmowych 112 lub 997.

Opowiedzieli też o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci w kontakcie z osobą obcą, także tą poznana w internecie. Dzielnicowy mówił o swej pracy, o tym jakimi problemami się zajmuje oraz w jaki sposób można się z nimi kontaktować. Przybliżył dzieciom oraz nauczycielom program „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Na zakończenie każdy chętny mógł zobaczyć jak wygląda policyjny radiowóz, do czego służą kajdanki oraz czym można zatrzymać samochód.

Policjanci w podziękowaniu za przekazaną wiedzę otrzymali od uczniów własnoręcznie zrobione kwiatki.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki