Ostatni dzień służby asp.szt. Jana Wojciechowskiego - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Ostatni dzień służby asp.szt. Jana Wojciechowskiego

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie oraz koledzy złożyli podziękowania za służbę asp.szt. Janowi Wojciechowskiemu. Kolega Janek po 33-latach służby przeszedł na emeryturę.

Wczoraj(10.07.2017r.) był ostatnim dniem służby asp.szt. Jana Wojciechowskiego. Przepracował w mundurze 33  lata. Zaczynał służbę w posterunku w Piotrkowie Kujawskim, następnie zajmował się przestępstwami gospodarczymi w radziejowskiej komendzie. Kolejny etap kariery to kierownik posterunku w Piotrkowie Kujawskim, technik kryminalistyki, a ostatnio zajmował stanowisko oficera dyżurnego radziejowskiej jednostki.

Popularny „Pan Janek” to człowiek instytucja. Oprócz służby w Policji, już drugą kadencję jest radnym miejskim w Radziejowie. Od blisko 20-lat jako przedstawiciel KWP w Bydgoszczy egzaminuje przyszłych myśliwych w Komisji Egzaminacyjnej PZŁ we Włocławku.

Przez długi okres służby był odznaczony wieloma medalami m.in. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę,  Medalem XXV- lecia NSZZ Policjantów, Srebrnym Medalem za Zasługi Dla LOK, Brązowym Medalem za Zasługi Dla Obronności Kraju.

Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie nadkom. Karol Konopacki, złożył podziękowania za dobrą służbę, dziękował za profesjonalizm, jakim zawsze dzisiejszy emeryt wykazywał się podczas pełnienia służby. Komendant złożył również życzenia zdrowia i realizacji planów osobistych na emeryturze.

Podziękowania i życzenia pomyślności złożyli również bezpośredni przełożeni, koledzy i koleżanki oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Radziejowie Pan Andrzej Drzewiecki. Przewodniczący ZT NSZZ Policjantów asp.szt. Piotr Lewandowski wręczył Medal od Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Bydgoszczy.

Panie Janku życzymy powodzenia na emeryturze!

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki