Wiadomości

Radziejowscy policjanci odznaczeni i awansowani w trakcie wojewódzkiego Święta Policji

W trakcie obchodów Święta Policji w województwie kujawsko-pomorskim, które odbyły się odbyły się 14 lipca w Chełmnie trzech radziejowskich policjantów odebrało odznaczenia i awanse. Wręczyli je Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Obchody Święta Policji w Chełmnie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, która odbyła się w Kościele Najświętszej Marii Panny.  Następnie odbyła się uroczystość otwarcia gruntownie wyremontowanej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

Po tej uroczystości nastąpiło wręczenie kujawsko-pomorskim policjantom i pracownikom policji odznaczeń i medali, a także nominacji na wyższe stopnie służbowe, którego dokonali Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak i Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Wśród licznie zgromadzonych policjantów byli też przedstawiciele radziejowskiego garnizonu.

Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie  postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  został odznaczony Medalem Srebrnym „Za długoletnią służbę”.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie nadkom. Tomasz Pacholski odebrał awans na podinspektora.

Natomiast decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową  Odznaką „Zasłużony Policjant” odznaczony został asp.szt. Piotr Lewandowski.

Odznaczonym i awansowanym gratulujemy !

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki