Wakacyjna wizyta w radziejowskiej komendzie Policji - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Wakacyjna wizyta w radziejowskiej komendzie Policji

Radziejowskich policjantów odwiedziły dzieci, mające wakacyjne zajęcia w GOK-u w Czołowie. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda nasza praca oraz poznać policyjne wyposażenie. Przy okazji posłuchały porad dotyczących wakacyjnego wypoczynku.

Wycieczkę zorganizowała Pani Urszula Rosół- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czołowie. Razem z nią przyjechały dzieci, biorące udział w wakacyjnych zajęciach. O pracy policjantów opowiedział dzielnicowy gm. Radziejów sierż.szt. Maciej Kempski.

Wizytę w komendzie rozpoczęły od stanowiska kierowania, gdzie spotkały się z oficerem dyżurnym. Zobaczyły, w jaki sposób dyżurny przyjmuje zgłoszenia oraz kieruje załogami policyjnymi. Chętni mogli sprawdzić  działanie urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Przy okazji, dowiedziały się, do czego służy numer alarmowy 997 i 112, i kiedy można go używać.

Kolejne miejsce, które odwiedziły dzieci to policyjny areszt. Mogły zobaczyć, jak wyglądają cele, jak twarde jest więzienne łóżko i jakie „luksusy” czekają na przestępców. Następnie dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Zasiedli za kierownicą radiowozu. W trakcie całej wizyty dzielnicowy przekazywał im porady, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Była więc mowa o  zasadach poruszania się po ulicy, podczas jazdy rowerem, zachowanie się nad jeziorem i w lesie. Poruszono temat właściwego korzystaniu z internetu i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi. Mundurowy przekazał dzieciom informacje o negatywnych skutkach używania narkotyków i dopalaczy. Zachęcał także do używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki