Policjanci rozmawiali z rolnikami o bezpieczeństwie - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policjanci rozmawiali z rolnikami o bezpieczeństwie

Radziejowscy policjanci oraz strażacy już po raz trzeci spotkali się z rolnikami w ramach projektu ”Bezpieczne żniwa”. Wczoraj rozmawiano o zmianach przepisów w ruchu drogowym, zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Wczoraj(26.07.2017r.) radziejowscy policjanci oraz strażacy po raz kolejny spotkali się z rolnikami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Tym razem tematem wiodącym było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku zarówno w domu, nad woda jak i w podróży. Policjanci omówili najnowsze zmiany w przepisach, dotyczących ruchu drogowego jakie zaszły w ostatnim czasie. Tłumaczyli jak bezpiecznie podróżować, jak przewozić dzieci w aucie. Dużo pytań od uczestników spotkania dotyczyło transportu płodów rolnych w okresie żniw, oraz poruszania się po drodze kombajnami i innymi sprzętami rolniczymi.

Strażacy z jednostki w Radziejowie i Inowrocławiu przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy jak również pomocy osobie tonącej. Mówili o zagrożeniach pożarowych podczas żniw.

Spotkanie nie było tylko „suchym” wykładem. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił ćwicząc udzielanie pierwszej pomocy. Niektórzy z uczestników po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć, jak działa policyjny alkomat oraz jak się zachowywać podczas kontroli drogowej.

Spotkania takie mają na celu promowanie bezpiecznych wzorców zachowań, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Projekt „Bezpieczne żniwa” jest organizowany wspólnie z przedstawicielką firmy Danone Panią Jolantą Sas-Wisłocką.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki