Akcja „ Prędkość” - działania na drogach powiatu - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Akcja „ Prędkość” - działania na drogach powiatu

Przekroczenie prędkości to bardzo często jedna z głównych przyczyn zdarzeń na drodze. Dlatego też od piątku (28.07br) do niedzieli ( 30.07.br) mundurowi z Radziejowa szczególnie na tego typu wykroczenia zwracali uwagę. Jeden z kontrolowanych kierowców stracił prawo jazdy.

 

 

Działania trwały cały weekend. Dwunastu policjantów ogniwa ruchu  drogowego kontrolowało kierowców w miejscach szczególnie zagrożonych, gdzie kierujący często przekraczają dozwoloną prędkość.

W trakcie akcji policjanci reagowali także na inne wykroczenia drogowe.  Sprawdzali przewożone towary oraz kontrolowali stan techniczny pojazdów. Każdy z kontrolowanych był sprawdzany pod kątem trzeźwości.

Mundurowi skontrolowali 173 pojazdy. Ujawnili 84 wykroczenia, za które nałożyli 82 mandaty karne, i jedno pouczenie. Na jednego ze sprawców zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Zatrzymali także 8 dowodów rejestracyjnych.

Jeden z kontrolowanych kierowców musiał pożegnać się z prawem jazdy na najbliższe trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50km/h

Autor: asp.sztab. Michał Braszkiewicz
Publikacja: asp.szt. Michał Braszkiewicz