Policjanci z Radziejowa uratowali desperata - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policjanci z Radziejowa uratowali desperata

To była błyskawiczna akcja policjantów z Radziejowa. Dzięki ich interwencji nie doszło do tragedii. Mundurowi reanimowali 19-letniego desperata aż do czasu przyjazdu ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (25.08.17) około 18:00 w jednej z miejscowości w powiecie radziejowskim. Dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Natychmiast skierował pod wskazany adres patrol prewencji w składzie: sierż.szt. Maciej Stawicki i st.post. Łukasz Paczkowski.

Drzwi do domu były zamknięte i nikt nie odpowiadał na wezwania policjantów. Zaglądając przez okno mundurowi zobaczyli wiszącego na linie mężczyznę. Bez chwili wahania policjanci wybili szybę w oknie i weszli do środka, po czym odwiązali desperata. Mężczyzna był nieprzytomny, dlatego mundurowi natychmiast rozpoczęli reanimację, którą prowadzili aż do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze przekazali 19-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

Dzisiaj z sierż.szt. Maciejem Stawickim i st.post. Łukaszem Paczkowskim spotkał się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie podinsp. Tomasz Pacholski, który podziękował im za działanie i uratowanie ludzkiego życia. Komendant podkreślił profesjonalizm funkcjonariuszy oraz zdecydowane działanie bez chwili wahania.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki