Policja i ITD działali na drogach powiatu radziejowskiego - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policja i ITD działali na drogach powiatu radziejowskiego

Policjanci z Radziejowa przeprowadzili kolejną w tym roku wspólną akcję kontrolną z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz wagę przewożonych towarów.

 

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu radziejowscy policjanci przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami ITD z Włocławka. Od poniedziałku do środy wspólne patrole kontrolowały kierowców w wyznaczonych punktach powiatu. W trakcie służb realizowano także działania do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, kontrolując autokary przewożące uczniów do szkół.

Duży nacisk kładziono na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. W czasie prowadzonych działań mundurowi zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, czas pracy, wagę przewożonych towarów.  Każdy kierowca był także poddany badaniu na  stan trzeźwości.

To już kolejne wspólna akcja służb na terenie pow. radziejowskiego. A wszystko po to, aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa na drodze.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki