„Bezpieczna droga do szkoły” w podstawówce w Morzycach - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

„Bezpieczna droga do szkoły” w podstawówce w Morzycach

„Spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo” tak rozpoczęła się nauka bezpiecznego przekraczania jezdni. Nauczycielami byli policjanci radziejowskiego ogniwa ruchu drogowego, którzy spotykają się z uczniami klas pierwszych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyła także akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.  Działania wkroczyły w etap edukacji najmłodszych uczniów z podstaw przepisów ruchu drogowego.  Stąd wizyta w Szkole Podstawowej w Morzycach(gm. Bytoń) policjantów ogniwa ruchu drogowego w Radziejowie mł.asp. Krzysztofa Lizika i  st.sierż. Artura Jesiołowskiego. 

Policjanci wybrali się z dziećmi z klasy pierwszej na edukacyjny spacer. Mundurowi  powiedzieli pierwszakom dlaczego warto poruszać się po chodniku i po której stronie chodzić, gdy go nie ma. Następnie udali się na przejście dla pieszych, gdzie na początek wyjaśnili, co oznaczają poszczególne znaki.  Potem przyszedł czas na pokaz prawidłowego przejścia przez jezdnię.

Na zakończenie spotkania policjanci rozdali uczniom odblaskowe opaski,  przypominając jak ważne jest aby je nosić. Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem.

Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania dyrektorowi szkoły Panu Piotrowi Kosteckiemu.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki