Policjanci i ratownik medyczny uczyli pierwszej pomocy w szkole - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policjanci i ratownik medyczny uczyli pierwszej pomocy w szkole

Radziejowscy policjanci zorganizowali w Szkole Podstawowej w Bieganowie naukę pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystko w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały szkolny rok”.

Uczniów z Bieganowa odwiedzili sierz. Magdalena Cywińska –Grobelska, miejscowy dzielnicowy mł.asp. Maciej Kempski oraz Mirosław Krygier- ratownik medyczny, pracownik cywilny radziejowskiej Komendy .

Przedstawiciele Policji pokazali jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.  Opowiedzieli i zademonstrowali co zrobić, gdy mamy do czynienia z osobą nieprzytomną. Pan Mirek pokazał jak prawidłowo wykonać sztuczne oddychanie. Nie były to nudne wykłady. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił na fantomie. Przedstawiciele Policji apelowali do młodych ludzi, aby nie bali się pomagać innym, gdy zajdzie taka potrzeba.

Mundurowi przypomnieli jak prawidłowo zgłaszać zdarzenia na numery alarmowe 112 i 997. Opowiedzieli też o ICE, to skrót od angielskiego terminu In Case of Emergency (W nagłym wypadku). Mundurowi proponowali, abyśmy dla własnego dobra i bezpieczeństwa, pod hasłem ICE, zapisali w swoich komórkach numer telefonu i dane osoby, do której medycy mogliby zadzwonić w razie nagłego wypadku.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki