Policja i ITD działali na drogach powiatu radziejowskiego - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policja i ITD działali na drogach powiatu radziejowskiego

Policjanci z Radziejowa przeprowadzili kolejną w tym roku wspólną akcję kontrolną z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz wagę przewożonych towarów.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu radziejowscy policjanci przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami ITD z Włocławka. Punkt kontroli zorganizowali w Osięcinach na skrzyżowaniu dróg krajowej nr 62 i wojewódzkiej nr 267. Jest tam wyznaczone miejsce, gdzie można bezpiecznie kontrolować oraz ważyć zatrzymane pojazdy.  

Działania ukierunkowane  były na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. W czasie prowadzonych działań mundurowi szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów, czas pracy, wagę przewożonych towarów.  Każdy kierowca był także poddany badaniu na  stan trzeźwości.

To już kolejne wspólna akcja służb na terenie pow. radziejowskiego. A wszystko po to, aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa na drodze oraz ograniczyć niszczenie infrastruktury drogowej przez przeładowane ciężarówki.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki