Noś odblaski, możesz uratować życie - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Noś odblaski, możesz uratować życie

 

Jesienią i zimą, gdy zmrok zapada wcześniej i szybko robi się ciemno bardzo ważne jest, aby być widocznym na drodze. To podstawowy element bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Osoba, idąca lub jadąca rowerem po zmierzchu drogą, widoczna jest z odległości zaledwie 30 metrów. Jest to zbyt mało, by zatrzymać pojazd. Mając na sobie elementy odblaskowe zostaniemy zauważeni już ze 150 metrów. Kierowca będzie miał miejsce i czas, by zatrzymać pojazd i nie dojdzie do potrącenia. W ten sposób zwiększymy swoje bezpieczeństwo na drodze. Taki drobiazg, a może uratować nam zdrowie lub nawet życie.

Dlatego nośmy odblaski nie tylko z obowiązku, ale przede wszystkim jako wyraz troski o bezpieczeństwo własne oraz swoich bliskich.

Jednocześnie  radziejowscy policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014r.  piesi, bez względu na wiek, mają obowiązek używania elementów odblaskowych w sytuacji, gdy poruszają się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Nosić je należy w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Może to być: opaska, kamizelka, zawieszka, itd.

Niezastosowanie się do tego prawa zakończyć się może mandatem karnym, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki