Wiadomości

Podsumowanie działań „ Chcesz być widoczny na drodze? Noś odblaski !!!”

Policjanci z radziejowskiej komendy włączyli do działań pod hasłem „Chcesz być widoczny na drodze ? noś odblaski!!!” w ramach akcji „Świeć przykładem” Wzmożone działania pod tym hasłem mają na celu propagowanie elementów odblaskowych wśród pieszych a także reagowanie na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz wobec nich.

Wczoraj (20.10) od godz. 05.00, radziejowscy policjanci ruchu drogowego oraz prewencji patrolowali drogi powiatu radziejowskiego. Do zadań ich należało reagowanie na wszelkiego rodzaju wykroczenia. Głównym celem działań było propagowanie używania  elementów odblaskowych przez pieszych.

Wzmożonymi działaniami kontrolnymi objęte były wybrane odcinki dróg całego powiatu zarówno w miastach, jak i poza terenem zabudowanym. Akcja miała na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Dlatego policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący-pieszy, zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, a także korzystanie z elementów odblaskowych.

W trakcie działań ujawniono 40 wykroczeń, za które nałożono 14 mandatów, pouczono 17 osób.

Autor: asp.sztab. Michał Braszkiewicz
Publikacja: asp.szt. Michał Braszkiewicz