„ Zakręcili Bezpiecznie Przedszkolaków” w Radziejowie" - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

„ Zakręcili Bezpiecznie Przedszkolaków” w Radziejowie"

Radziejowscy policjanci odwiedzili przedszkolaków z ulicy Szkolnej w Radziejowie. Podczas spotkania z dziećmi omówili zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Nauczyli dzieci numerów alarmowych, opowiedzieli o sytuacjach, w których można ich używać.

 

mł. asp. Adrian Piasecki- dzielnicowy oraz sierż. Magdalena Cywińska-Grobelska z zespołu ds.nieletnich spotkali się z maluchami z przedszkola w Radziejowie przy ulicy Szkolnej. Opowiedzieli dzieciakom jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Zwrócili uwagę jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe, które noszą na sobie. Dodatkowo, mundurowi nauczyli milusińskich, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112 i 997.  Poruszono także temat ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Dzieci obecne na spotkaniu zadawały dużo pytań,  na temat zasad poruszania się po drodze jak i pracy policji. Mundurowi na wszystkie udzieli  wyczerpujących odpowiedzi. W trakcie wizyty, każdy chętny mógł zobaczyć jak wygląda policyjne wyposażenie do służby i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Nie tylko policjanci przygotowali się do spotkania. Dzieci zaśpiewały piosenki o zasadach przechodzenia przez jezdnię.

Autor: asp.sztab. Michał Braszkiewicz
Publikacja: asp.szt. Michał Braszkiewicz