"Bezpieczny senior” spotkanie w Piotrkowie Kujawskim - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

"Bezpieczny senior” spotkanie w Piotrkowie Kujawskim

Radziejowscy policjanci skorzystali z zaproszenia i spotkali się z seniorami z terenu Piotrkowa Kujawskiego. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Funkcjonariusze instruowali zebranych jak uniknąć oszustwa na tzw. wnuczka a także omówi zasady bezpieczeństwa na drodze.

W świetlicy przy ulicy Słonecznej w Piotrkowie Kujawskim , spotkali się policjanci, asp. Marcin Gąsiorowski - dzielnicowy z miejscowego Posterunku Policji , oraz mł. asp. Krzysztof Lizik z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, z seniorami z terenu Piotrkowa Kujawskiego.

 Funkcjonariusze rozpoczęli od przypomnienia podstawowych zasad poruszania się po drogach publicznych. Mundurowi mówili o obowiązku używania odblasków poza terenem zabudowanym, oraz o wpływie tych elementów na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Nie obyło się bez przykładów zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, Policjanci starali się odpowiedzieć na liczne pytania i wątpliwości jakie wyniknęły w trakcie dyskusji.

Dużą część spotkania zajęły ostrzeżenia o oszustach podających się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej. Policjanci oraz seniorzy wymieniali się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z przestępcami. Apelowali do zebranych o właściwe zabezpieczenie dokumentów, oraz ostrożności przy udostępnianiu swoich danych personalnych.

Mundurowi  podkreślali jak ważne w kontakcie z osobami obcymi jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania.  Była również mowa o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia, czy to rzeczy osobistych jak również domów.

Autor: asp.szt. Michał Braszkiewicz
Publikacja: asp.szt. Michał Braszkiewicz