Wiadomości

Spotkanie z pracownikami cywilnymi w Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie

Z okazji Dnia Pracowników Służby Cywilnej, w radziejowskiej komendzie Policji, odbyło się spotkanie Komendanta z pracownikami cywilnymi. Były życzenia i wyróżnienia.

Dzień Służby Cywilnej przypada 11-go listopada. Z tej okazji odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie nadkom. Karola Konopackiego z pracownikami cywilnymi. W czasie uroczystości Komendant dziękował Naszym „niemundurowym” koleżankom i kolegom za rzetelność i zaangażowanie, oraz wyraził nadzieję dalszej owocnej współpracy.

Podkreślił dużą rolę i znaczenie ich pracy dla funkcjonowania jednostki. W radziejowskiej jednostce pracuje na różnych stanowiskach 14 cywilnych pracowników.

Święto Służby Cywilnej nieprzypadkowo ustanowione zostało na dzień Narodowego Święta Niepodległości. Data ta ma podkreślić ważną rolę służby cywilnej i administracji w rozwoju państwa i przywoływać obraz pamiętnego 11 listopada 1918 roku, kiedy to od tworzenia administracji, służba cywilna rozpoczynała budowę niepodległej struktury naszego państwa.

Autor: asp.szt. Michał Braszkiewicz
Publikacja: asp.szt. Michał Braszkiewicz