Wiadomości

„Bezpieczny Weekend-Listopadowy Weekend” na drogach powiatu radziejowskiego

Od piątku (10.11) do niedzieli (12.11) przeprowadzone zostały działania ”Bezpieczny Weekend- Listopadowy Weekend””. Jednym z głównych celów tej akcji było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, oraz sprawców wykroczeń, które są głównymi przyczynami wypadków.

Akcja „Bezpieczny Weekend-Listopadowy Weekend” miała  na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych poważnych.  Główne zadania policjantów to eliminowanie z ruchu osób  będących pod wpływem alkoholu, reagowanie  na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, a także kontrola stanu technicznego pojazdów. Wykroczenia popełniane przez pieszych i wobec pieszych.


Efekty tych działań to:

 - ujawniono 60 wykroczeń

 - nałożono 49 mandatów

 -  zatrzymano 3 dowody rejestracyjne

 - sprawdzono 131 kierujących na stan trzeźwości

 

Policjanci ujawnili jednego kierującego w stanie nietrzeźwości oraz rowerzystę, który kierował rowerem po użyciu alkoholu. Te sprawy znajdą swój koniec w sądzie.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego czynnie włączyli się  w akcję informacyjno-edukacyjną „ Nie zabijaj!” skierowaną do kierowców. Przypominali i uświadamiali kierującym o przyczynach zdarzeń drogowych. Kształtowali właściwe postawy i zachowania kierujących. Wzmacniali poczucie współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Działania na terenie powiatu radziejowskiego przyniosły pozytywny skutek, gdyż nie odnotowano żadnych zdarzeń drogowych!

Autor: asp.szt. Michał Braszkiewicz
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki