Policjanci rozmawiali z rolnikami o bezpieczeństwie - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policjanci rozmawiali z rolnikami o bezpieczeństwie

Radziejowscy policjanci oraz strażacy po raz kolejny spotkali się z rolnikami. Rozmawiano o zmianach przepisów w ruchu drogowym, zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwie na drodze.

Radziejowscy policjanci oraz strażacy po raz kolejny spotkali się z rolnikami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Tym razem tematem wiodącym było bezpieczeństwo na drodze . Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie asp. Emil Czynszak omówił najnowsze zmiany w przepisach, dotyczących ruchu drogowego jakie zaszły w ostatnim czasie. Tłumaczył jak bezpiecznie  korzystać z dróg publicznych. Dużo pytań od uczestników spotkania dotyczyło transportu płodów rolnych w okresie prac polowych, oraz poruszania się po drodze ciężkimi maszynami rolniczymi i innymi sprzętami rolniczymi.

Strażacy przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy. Mówili o zagrożeniach pożarowych .

Spotkanie nie było tylko „suchym” wykładem. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił ćwicząc udzielanie pierwszej pomocy. Niektórzy z uczestników po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć, jak działa policyjny alkomat oraz jak się zachowywać podczas kontroli drogowej. Przy użyciu alko-gogli i narko-gogli uczestnicy spotkania mogli zobaczyć , jak postrzega świat osoba nietrzeźwa i pod dzianiem środków odurzających,

Spotkania takie mają na celu promowanie bezpiecznych wzorców zachowań, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Spotkania organizowane są wspólnie z przedstawicielką firmy Danone Panią Jolantą Sas-Wisłocką.

Autor: asp.szt. Michał Braszkiewicz
Publikacja: asp.szt. Michał Braszkiewicz