Wiadomości

W dniu 15 i 17 listopada 2017 roku w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie oraz w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Piotrkowie Kujawskim odbyły się spotkania z uczniami klas V i VI w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

Cyberprzemoc oraz kontakty rówieśnicze to tematy główne spotkań sierż. Magdalena Cywińskiej-Grobelskiej z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie z dziećmi.

            Policjantka przedstawiła dzieciom najczęściej występujące formy przemocy w internecie oraz o niebezpieczeństwa jakie mogą ,,czyhać” na dzieci podczas surfowania w sieci.

            Cyberprzemoc jest najszybciej rozwijającym się zagrożeniem. Dotyka dzieci w różnym wieku. Nowoczesna technologia to nie tylko zabawa, ale także ryzyko uzależnienia, przemocy czy łatwego dostępu do nieodpowiednich treści. Akty cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem mediów elektronicznych- choć dokonywane są w wirtualnym świecie, potrafią realnie wyrządzić bardzo dużą krzywdę. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży.

            ,,Cyberporzemoc  to najpoważniejsze zagrożenie XXI w,. które jest niezwykle trudne do zdefiniowania, ponieważ każdy kolejny serwis internetowy jest kolejnym elementem, który wpływa na ewolucję problemów z którymi przychodzi nam się mierzyć”.

            Spotkania z dziećmi i młodzieżą powiatu radziejowskiego odbywają się cyklicznie i cieszą się zainteresowaniem nie tylko dzieci, młodzieży i pedagogów ale także rodziców.

Autor: sierż. Magdalena Cywińska-Grobelska
Publikacja: asp.szt. Michał Braszkiewicz