Nie dostosował prędkości i wylądował autem w stawie - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Nie dostosował prędkości i wylądował autem w stawie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj(20.11.2017r.) w Opatowicach(pow. radziejowski). Kierujący oplem nie opanował auta, zjechał na pobocze a następnie wylądował w stawie. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:20 w Opatowicach na drodze powiatowej. Jak ustalili policjanci ogniwa ruchu drogowego,  kierujący oplem astra 27-latek jechał w kierunku Bytonia. Na łuku drogi nie zapanował nad autem, zjechał na pobocze, a następnie wylądował w stawie. Szczęśliwie kierowca nie odniósł żadnych obrażeń i sam wydostał się z pojazdu.

Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem był trzeźwy, a przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Nieostrożny 27-latek został ukarany mandatem karnym.

Radziejowscy policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w coraz trudniejszych warunkach atmosferycznych. Wystarczy zmniejszyć prędkość, zwiększyć odstępy pomiędzy autami aby uniknąć kolizji. Mundurowi podkreślają również dużą rolę właściwego przygotowania pojazdu do drogi. A więc wymiana opon na zimowe, odśnieżenie szyb. Te wszystkie rady mogą pomóc w bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Kolejny ważny element to prawidłowe parkowanie, tak aby nie utrudniać ruchu oraz nie powodować  zagrożenia.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki