Wiadomości

Policjanci z Radziejowa sadzili drzewa i zachęcali do dbania o środowisko

Radziejowscy policjanci przyłączyli się do akcji „Zasadź lipy” i wspólnie z mieszkańcami, przedstawicielami samorządu, leśnikami i strażakami zasadzili na terenie gm. Osięciny kilkadziesiąt drzew. W trakcie dzielnicowi mówili o programie „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Na terenie ośrodka rekreacyjnego w Bartłomiejowicach(gm. Osięciny) policjanci z radziejowskiej Komendy w osobie Komendanta Powiatowego nadkom Karola Konopackiego oraz miejscowych dzielnicowych asp. Rafał Przybysza i sierż.szt. Marcina Konwenta  wzięli udział w akcji „Zasadź lipy”.

Projekt jest dofinansowany przez firmę Żywiec Zdrój S.A., w  ramach programu grantowego "Inicjatywy społeczne po stronie natury". Partnerzy to Lasy Państwowe, PTTK, Fundacja Ekologiczna Arka. Oprócz policjantów w akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w  Pocierzynie, dyrektorzy szkół z terenu gminy, radni, władze samorządowe, leśnicy oraz strażacy.

Koordynatorem działań na terenie pow. radziejowskiego była Pani Jolanta Sas-Wisłocka. W sumie zasadzono  około 150 drzew, które nie tylko upiększyły teren ośrodka, ale także przyczynią  się do poprawy środowiska naturalnego. W trakcie akcji dzielnicowi mówili o programie „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki