Wiadomości

„Dzień odblasków 2017”- spotkanie z mieszkańcami gminy Radziejów

Radziejowscy policjanci skorzystali z zaproszenia i spotkali się z mieszkańcami gminy Radziejów. Wiodącym tematem było bezpieczeństwo pieszych, promowanie elementów odblaskowych, poprawiających widoczność w ramach akcji „Dzień odblasków”

W Gminnym Ośrodku Kultury w Czołowie odbyło się k spotkanie policjantów z mieszkańcami gminy Radziejów. Policjanci ogniwa ruchu drogowego mł.asp.Krzysztof Lizik oraz sierż.szt. Jacek Jasiński poruszyli kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi mówili o obowiązku używania odblasków poza terenem zabudowanym, oraz o wpływie tych elementów na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Opowiedzieli o akcji informacyjno-edukacyjnej „ Dzień odblasków 2017”. Nie był to suchy wykład, policjanci wyświetlili filmy pokazujące zachowanie pieszych jak i rowerzystów na drodze. Pokazano także, jak wiele dają elementy odblaskowe noszone przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Drugą część spotkania  zajęły ostrzeżenia o oszustach podających się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej. Dzielnicowi mł.asp. Maciej Kempski oraz mł.asp. Przemysław Betliński mówili o sposobach radzenia sobie z przestępcami. Apelowali do zebranych o właściwe zabezpieczenie dokumentów, oraz ostrożności przy udostępnianiu swoich danych personalnych. Dzielnicowi opowiedzieli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz o aplikacji „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki