Odprawa roczna radziejowskich policjantów. Podsumowanie 2017 roku - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Odprawa roczna radziejowskich policjantów. Podsumowanie 2017 roku

W Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w powiecie radziejowskim w 2017 roku.

W sali konferencyjnej radziejowskiej komendy odbyła się odprawa roczna. Oprócz kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, naczelników i kierowników komórek organizacyjnych komendy, w spotkaniu udział wziął także  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy  insp. Artur Malinowski.

Podsumowania minionego roku dokonał Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie nadkom. Karol Konopacki. Szczegółowo przedstawił wyniki jakie uzyskali mundurowi, omówił zagrożenia na jakie narażeni byli mieszkańcy powiatu.

W minionym roku na terenie powiatu radziejowskiego,  odnotowano 506 przestępstw, czyli o 56 więcej niż rok wcześniej. Mundurowi uzyskali wykrywalność przestępstw na poziomi 91,36% i jest to wynik lepszy o blisko 5 % od roku poprzedzającego. W 2017roku na terenie powiatu nie odnotowano „ciężkiej” gatunkowo przestępczości, a więc nie było żadnego zabójstwa jak i rozboju. Spadła również liczba kradzieży, których odnotowano 31 tj. o 5  mniej niż w ubr.

O 11 sztuk spadła liczba włamań i było ich 22. Nieznacznie wzrosła ilość ujawnionych przestępstw narkotykowych, których ujawniono 55. W analizowanym okresie czasu na terenie powiatu skradziono dwa auta, jedno udało się policjantom odzyskać.

W roku 2017 radziejowscy policjanci przeprowadzili 3982 interwencji. Zatrzymali  w Policyjnej Izbie Zatrzymań 177 osób. Sporządzili 90 Niebieskich Kart, 679  wniosków o ukaranie do sądu  w Radziejowie, nałożyli  7181 mandatów karnych.

Dużo pracy mieli mundurowi na drogach powiatu. W minionym roku odnotowano 18 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 21 zostało rannych. Odnotowano także 198 kolizji. W wyniku prowadzonych działań na drogach powiatu policjanci zatrzymali 98 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Mieszkańcy powiatu radziejowskiego mogli korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa . Z tej formy komunikacji  z mundurowymi korzystały osoby, informujące Policję o różnych formach łamania prawa. Od początku istnienia tej aplikacji odnotowano 606 zgłoszeń.

Miniony rok to także sukcesy sportowe jak i służbowe radziejowskich policjantów. Zajęli I miejsce w IV Turnieju Piłki Plażowej  Policjantów o Puchar Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzielnicowy z gminy Radziejów mł.asp. Maciej Kempski zajął pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach ”Dzielnicowy Roku” i reprezentował garnizon kujawsko-pomorski w zawodach ogólnopolskich. Sukces odnotowano także w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej 2017r.”, gdzie asp.szt. Marcin Mendasik zajął pierwsze miejsce w kategorii policjant operacyjny.

Rok 2017 to kolejny rok dobrej współpracy z samorządami. Przekazane przez lokalne władze fundusze, pozwoliły wesprzeć codzienną działalność  policjantów, poprzez dofinansowanie  zakupu radiowozu, drona oraz dodatkowe płatne służby.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski podziękował funkcjonariuszom  za uzyskane wyniki i bardzo dobrze ocenił służbę radziejowskich policjantów jak i pracę pracowników cywilnych.  Na zakończenie  omówił cele,  jakie stawia przed sobą Policja w 2018 roku.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki