Radziejowscy policjanci zabezpieczyli narkotyki - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Radziejowscy policjanci zabezpieczyli narkotyki

 

Policjanci zatrzymali mieszkańców powiatu radziejowskiego, którzy są podejrzani o posiadanie narkotyków. Wkrótce czeka ich wizyta w sądzie, który zdecyduje o wymiarze kary.

Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie gminy Piotrków Kujawski. Dzielnicowy z miejscowego posterunku ustalił, że 21-latek może posiadać narkotyki. Wspólnie z „kryminalnymi” z Radziejowa postanowili to sprawdzić.

W trakcie  przeszukania pomieszczeń, w których mieszkał mężczyzna znaleźli woreczki strunowe z białym proszkiem oraz suszem roślinnym. Jak wykazała wstępna analiza testerem narkotykowym, ujawniony susz to około 7 g marihuany oraz blisko 5 g amfetaminy. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego laboratorium.21-latek  usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Do drugiego zatrzymania doszło na terenie Radziejowa. Policjanci prewencji zatrzymali do kontroli osobowego opla. W trakcie legitymowania, pasażer siedzący w aucie, zaczął się nerwowo zachowywać. Szczegółowa kontrola wyjaśniła to zachowanie.

Okazało się, że 19-latek posiadał narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli blisko 2 g amfetaminy i kilka tabletek extazy. Mężczyzna także został zatrzymany i już usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

O wysokości kary zdecyduje sąd. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki