„Bezpieczna droga do celu” w pow. radziejowskim - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

„Bezpieczna droga do celu” w pow. radziejowskim

 

Radziejowscy policjanci włączyli się w działania pn. „Bezpieczna droga do celu”, mające zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, udającym się na zimowe ferie. W pierwszym dniu akcji działali wspólnie z inspektorami ITD.

„Bezpieczna droga do celu” to działania skierowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii. Jednym z elementów tej akcji są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Wczoraj radziejowscy policjanci ogniwa ruchu drogowego współpracowali z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego. Działali na drodze krajowej nr 62 i w głównej mierze skupili się na autokarach i busach, przewożących pasażerów.

Przy okazji tych działań przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek, wycieczkę. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997. Najlepiej zrobić to z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki