Areszt dla podejrzanej o zabójstwo dziecka - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Areszt dla podejrzanej o zabójstwo dziecka

 

Podejrzana o zabójstwo dziecka 36-latka najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Tak zadecydował sąd na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez radziejowskich policjantów i prokuratora. Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia  doszło we wtorek (6.02.2018r.) około 5:15. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednej z miejscowości w gm. Piotrków Kujawski miesięczna dziewczynka jest nieprzytomna, wychłodzona i potrzebuje pomocy.

Na miejscu policjanci ustalili, że zespół  pogotowia udziela pomocy nieprzytomnemu dziecku, które zostało znalezione na polu w pobliżu domu. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie pomimo wysiłku lekarzy po kilku godzinach zmarła.

Do sprawy zatrzymano 36-letnią matkę dziecka. Kobieta w chwili zatrzymania była trzeźwa, trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia, ustalili i przesłuchali świadków oraz zgromadzili  wszelkie materiały,  w celu wyjaśnienia tej tragedii. Kobieta usłyszała wczoraj w prokuraturze w Radziejowie zarzut zabójstwa.

Dziś(08.02.2018r.) radziejowscy policjanci doprowadzili podejrzaną  do sądu. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu kobiety na 3 miesiące. 36-latce grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia włącznie.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki