Przejazdy kolejowe pod kontrolą radziejowskich policjantów - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Przejazdy kolejowe pod kontrolą radziejowskich policjantów

Radziejowscy mundurowi prowadzą dziś wzmożone działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg.

Radziejowscy policjanci rozpoczęli działania dziś(05.03.2018r.)  o godz. 6:00 rano. Szczególnym nadzorem objęli przejazdy kolejowe, zarówno strzeżone jak i niestrzeżone wzdłuż linii kolejowej przebiegającej przez teren powiatu.  Najczęstszą przyczyną wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych jest lekceważenie przepisów o ruchu drogowym. Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami. Bardzo często poszkodowane są osoby poruszające się pieszo po torach lub przechodzące przez nie w miejscach niedozwolonych.

Stąd działania radziejowskich mundurowych, którzy pouczają, upominają, a w przypadku rażących naruszeń przepisów, nakładają mandaty karne.

Policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pokonywania przejazdów kolejowych:

- dojeżdżając do przejazdu kolejowego powinniśmy zachować szczególną ostrożność,
- gdy widzimy czerwony sygnał obowiązkowo zatrzymujemy się przed przejazdem kolejowym,
- czekając przed przejazdem kolejowym, przez który przejeżdża pociąg, możemy ruszyć dopiero po całkowitym uniesieniu się szlabanu i wyłączeniu czerwonego sygnału,

- nigdy nie korzystajmy z tzw. „dzikich przejść” przez tory,
- gdy jesteśmy świadkami zdarzenia natychmiast poinformujmy o tym policję i inne służby ratunkowe.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki