Dzielnicowi odwiedzili uczniów w Dobrem - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Dzielnicowi odwiedzili uczniów w Dobrem

Policjanci spotkali się z uczniami szkoły Podstawowej w Dobrem. Mundurowi przekazali wiele porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w Internecie oraz na zamarzniętych akwenach wodnych.

Radziejowscy policjanci kontynuują spotkania w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzielnicowi mł.asp. Maciej Kempski i mł.asp. Przemysław Betliński odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Dobrem.

Mundurowi mówili o rzeczach ważnych dla bezpieczeństwa na drodze. Przekonywali o obowiązku i konieczności noszenia odblasków przez osoby, które idą po zmroku poza terenem zabudowanym. Ostrzegali przed zabawami na zamarzniętych stawach i jeziorach, szczególnie teraz, gdy idzie odwilż i lód staje się kruchy.

Dzieci dowiedziały się, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112 i 997. Dzielnicowi apelowali o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, nie tylko na ulicy ale także w Internecie. Uczniowie obecni na spotkaniu bardzo żywo reagowali na słowa policjantów i zadawały wiele pytań, na interesujące ich tematy.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki