Wpadł kilka godzin po kradzieży - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Wpadł kilka godzin po kradzieży

Kilka godzin wystarczyło kryminalnym z Radziejowa, na zatrzymanie podejrzanego o kradzież pieniędzy. Odzyskano większość skradzionego mienia. Zatrzymany już usłyszał zarzut, o wysokości kary zdecyduje sąd.

O zdarzeniu policjanci zostali poinformowani w środę(14.03.2018r.) rano. Mieszkanka gm. Bytoń oświadczyła, że w nocy nieznany sprawca ukradł z jej pokoju 3000 zł. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że sprawca dostał się  do domu przez okno, a następnie niezauważony przez domowników skradł pieniądze.

Policjanci wydziału kryminalnego już po kilku godzinach wytypowali podejrzanego o ten czyn. Był nim 23-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego, którego zatrzymano i doprowadzono do komendy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut kradzieży pieniędzy. Policjanci odzyskali także większą część skradzionego mienia.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kara dla zatrzymanego może być wyższa, gdyż działała w warunkach tzw. recydywy, gdyż już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki