Wiadomości

Sprawdzili autokar i porozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na wycieczce

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego spotkali się z uczniami wyjeżdżającymi na wycieczkę do Krakowa. Przekazali podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz kontakcie z osobami nieznajomymi.

Piotrkowscy policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Dębołęce, którzy wyjeżdżali na wycieczkę do Krakowa. Dzielnicowy asp. Marcin Gąsiorowski opowiedział dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po mieście. Zwracał uwagę na właściwe zachowanie w autokarze. Przypomniał o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Policjant przestrzegał przed kontaktami z nieznajomymi, oraz samowolnym oddalaniem się od grupy.

Po pogadance policjanci sprawdzili autokar oraz trzeźwość kierowcy i życzyli uczniom i nauczycielom miłej i bezpiecznej wycieczki.

Przypominamy organizatorom wycieczek  o możliwości kontroli autokaru przed wyjazdem. Prosimy o zgłaszanie takich sprawdzeń z kilkudniowym wyprzedzeniem pod nr tel. 542318428 lub 542318400 lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie ul. Kościuszki 31.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki