Uczniowi z Dębołęki z wizytą u policjantów w Radziejowie - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Uczniowi z Dębołęki z wizytą u policjantów w Radziejowie

Data publikacji 25.05.2018

Co robi policjant? Jak wygląda cela dla przestępców? Na te i inne pytania uzyskały odpowiedź dzieci z Dębołęki, które odwiedziły radziejowskich policjantów.

Goście, którzy odwiedzili radziejowską Komendę Policji zadawali bardzo dużo pytań. Ciekawiło ich wszystko, co związane z policyjną służbą. Policjanci, którzy gościli uczniów klas IV ze Szkoły Podstawowej w Dębołęce, starali się udzielić wyczerpujących informacji.

Wizytę w komendzie czwartoklasiści rozpoczęli od  stanowiska kierowania. Oficer dyżurny asp. szt. Marek Przybysz opowiedział im jak  przyjmuje zgłoszenia oraz kieruje załogami policyjnymi.  Przy okazji dowiedziały się, do czego służy numer alarmowy 112  i kiedy można go używać.

Dzieci zobaczyły jak wyglądają policyjne cele, jak twarde jest więzienne łóżko i jakie „luksusy” czekają na przestępców.

Następnie udali się na świetlicę, gdzie dzielnicowy mł.asp. Adrian Piasecki i sierż. Magdalena Cywińska-Grobelska opowiedzieli  o pracy policjantów, o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz elementach odblaskowych.

Dużym wrażeniem dla uczniów była możliwość spędzenia kilku chwil za kierownicą radiowozu i  włączenia sygnałów dźwiękowych.

Na zakończenie dzieci oraz ich wychowawczynie otrzymały od policjantów odblaskowe opaski.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki