Dzień Dziecka z policjantami na terenie pow. radziejowskiego - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Dzień Dziecka z policjantami na terenie pow. radziejowskiego

Data publikacji 01.06.2018

Z okazji Dnia Dziecka radziejowscy policjanci spotkali się z dziećmi na piknikach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich był pokaz działania służb mundurowych- policjantów i strażaków.

Festyny z okazji Dnia Dziecka odbyły się w Radziejowie, Osięcinach, Topólce, Płowcach  i Skibinie. Do udziału w tych uroczystościach zaproszono także przedstawicieli służb mundurowych – policjantów i strażaków.

W przygotowaniu atrakcji dla dzieci wzięli udział policjanci z wszystkich pionów. Dzielnicowi prezentowali sprzęt oraz mówili o bezpiecznym wypoczynku nad wodą w ramach kampanii ”Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Policjanci ogniwa ruchu drogowego oraz policjantka prewencji mówili o bezpieczeństwie na drodze, oraz podczas letniego wypoczynku. Opowiedzieli o akcji ”Jednośladem bezpiecznie ocelu” oraz wręczyli opaski odblaskowe.

Technicy kryminalistyki pokazali, jak zabezpieczyć ślady na miejscu przestępstwa. Każdy chętny mógł także zrobić zdjęcie i wydrukować okolicznościowy list gończy.

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz policyjnych psów Nochala i Metyla. Przewodnik psa zademonstrował, jak wyszkolony jest pies oraz powiedział jak zachować się, podczas spotkania z agresywnym psem.

Można było obejrzeć wyposażenie do służby oraz posiedzieć w radiowozie. Wielką radość  sprawiło dzieciom włączanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz możliwość wcielenia się w rolę stróża prawa. Każdy chętny mógł zobaczyć jak wygląda policyjne wyposażenie.

Organizatorzy zapewnili szereg dodatkowych atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, dużo muzyki i dobrej zabawy. Spotkania z dziećmi sprawiły dużo radości nie tylko najmłodszym, ale także policjantom.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki