Wiadomości

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego kręcili na rowerach dla potrzebujących kolegów

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego wspólnie ze strażakami wzięli udział w etapie sztafetowego rajdu rowerowego przez Polskę pod hasłem „WYKRĘĆ Z NAMI LEPSZE JUTRO”. Trasa rozpoczęła się w Białymstoku, a zakończyła się w Łodzi. Celem akcji jest zebranie funduszy na leczenie st. sierż. Marcina Miniaka oraz asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego z Łodzi.

Sztafeta wystartowała 22 maja br. z Białegostoku i po przejechaniu ponad 6100 km oraz odwiedzeniu 133 miast zakończy w Łodzi. Udział w niej biorą przedstawiciele różnych służb mundurowych zrzeszonych w grupie „Mundur na rowerze”, którzy oprócz propagowania zdrowego stylu życia jadą, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie i rehabilitację policjanta Marcina i strażaka Arka z Łodzi, którzy niosąc pomoc innym zostali ranni podczas akcji ratunkowej.

W piątek po południu do radziejowskiej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie dotarł policjant z Inowrocławia, który przekazał żółtą opaskę grupie mundurowych z pow. radziejowskiego. W jej skład weszli policjanci z Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim, asp. Marcin Gąsiorowski , st.sierż. Arkadiusz Rutkowski oraz strażacy Adam Małecki z  PSP w Radziejowie oraz  Jacek Psturczak z OSP w Bytoniu.

Po przejechaniu 40 kilometrów dotarli do włocławskiej komendy Policji. Tam  odbyło się symboliczne przekazanie opaski ekipie z Włocławka, która ruszyła w drogę do Kutna.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki