Uważajmy na leśne zwierzęta na drodze ! - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Uważajmy na leśne zwierzęta na drodze !

Radziejowscy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności, szczególnie w okolicach lasów. Nagłe wtargnięcie na drogę sarny czy dzika może zakończyć się tragicznie. W ostatnich dniach odnotowano kilka takich zdarzeń.

Do ostatniego zdarzenia doszło wczoraj(3.07.18r.)około 21:20 w Połajewie(gm. Piotrków Kuj.. Policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego. Jak ustalili, kierujący porsche 55-latek, jechał drogą powiatową. Nagle  na jezdnię wybiegła sarna. Mężczyzna aby uniknąć zderzenia, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Szczęśliwie nie odniósł obrażeń, skończyło się na uszkodzeniu auta.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy, szczególnie w okolicach lasów, w których żyją dzikie zwierzęta. Każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i zwracaniu uwagi na znaki, które informują go o zagrożeniach. Wybiegająca na drogę zwierzyna może być bardzo dużym zagrożeniem. Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji z dziką zwierzyną jest  zdjęcie nogi z gazu.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki