Wakacyjna wizyta w radziejowskiej komendzie Policji - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Wakacyjna wizyta w radziejowskiej komendzie Policji

Data publikacji 06.07.2018

Radziejowskich policjantów odwiedziły dzieci, mające wakacyjne zajęcia w GCK-u w Czołowie. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda nasza praca oraz poznać policyjne wyposażenie. Przy okazji posłuchały porad dotyczących wakacyjnego wypoczynku.

Wycieczkę dla dzieci biorących udział w wakacyjnych zajęciach zorganizowała Pani Urszula Rosół, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Czołowie. O pracy policjantów opowiedział dzielnicowy gm. Radziejów mł.asp.. Maciej Kempski.

Wizytę w komendzie rozpoczęły od stanowiska kierowania, gdzie spotkały się z oficerem dyżurnym. Zobaczyły, w jaki sposób dyżurny przyjmuje zgłoszenia oraz kieruje załogami policyjnymi. Chętni mogli sprawdzić  działanie urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Przy okazji, dowiedziały się, do czego służy numer alarmowy 112 i kiedy można go używać.

Kolejne miejsce, które odwiedziły dzieci to policyjny areszt. Mogły zobaczyć, jak wyglądają cele, jak twarde jest więzienne łóżko i jakie „luksusy” czekają na przestępców. Następnie dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Zasiedli za kierownicą radiowozu.

Następnie  przeszli do pomieszczenia radziejowskich techników kryminalistyki, gdzie asp. szt. Jarosław Tomczak opowiedział o tajnikach tej dziedziny. Dzieci  zobaczyły jak wygląda nowe stanowisko do robienia zdjęć sygnalitycznych oraz jak zdejmuje się  odciski palców.  Wyczerpująco odpowiedział  na wiele pytań zadanych przez dzieci, które bardzo zainteresowali się  tym tematem.

W trakcie całej wizyty dzielnicowy przekazywał im porady, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Była więc mowa o  zasadach poruszania się po ulicy, podczas jazdy rowerem, zachowanie się nad jeziorem i w lesie. Poruszono temat właściwego korzystaniu z internetu i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi. Policjant przekazał dzieciom informacje o negatywnych skutkach używania narkotyków i dopalaczy. Zachęcał także do używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki