Kontrole stanu trzeźwości - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Kontrole stanu trzeźwości

Data publikacji 07.08.2018

Policjanci ORD KPP Radziejów sprawdzili czy kierujący jadą trzeźwi. Wynik kontroli to : jeden kierujący pojazdem po użyciu alkoholu, jedno zatrzymane prawo jazdy i jeden dowód rejestracyjny.

Nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie zagrożenie dla kierowcy, pasażerów o dla innych użytkowników dróg. Wobec powyższego prowadzi się cykliczne działania mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i kierujących znajdujących się w stanie po użyciu środków odurzających.

Piątkowe działania (03.08.2018 r.), na drogach powiatu radziejowskiego policjantów ORD polegały na kontrolach kierujących pod kątem trzeźwości. Badaniom poddano 465 kierujących. W miejscowości Bytoń zatrzymano kierującego który był po użyciu alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u niego 0,11 mg/l i 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Poza tym zatrzymano jedno prawo jazdy oraz jeden dowód rejestracyjny.

Autor: asp.szt.Grzegorz Dąbrowski
Publikacja: Grzegorz Dąbrowski