Policjanci na spotkaniu z młodymi detektywami - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policjanci na spotkaniu z młodymi detektywami

Data publikacji 23.08.2018

Radziejowscy policjanci spotkali się z uczestnikami zajęć w kole detektywistycznym. Przybliżyli im tajniki służby. Szczególne zainteresowanie wzbudził pokaz i opowieści policyjnego technika.

Spotkanie zorganizowano w Świetlicy Środowiskowej  działającej przy MOPS w Radziejowie. Tam właśnie Panie Magdalena Ilecka i Ewa Dąbek prowadzą kółko detektywistyczne dla dzieci i młodzieży. Na wczorajsze(22.08.18r.) zajęcia zaproszono radziejowskich policjantów.

Dzieci były bardzo zainteresowane wszystkim, co dotyczyło policyjnej służby.  Szczególnie zainteresował je pokaz, który wykonał technik kryminalistyki asp. Remigiusz Wiśniewski. Zademonstrował „magiczną walizkę” , w której ma  narzędzia wykorzystywane podczas zabezpieczania śladów na miejscach  przestępstw.  Dzieci  mogły też zobaczyć jak wygląda radiowóz techników kryminalistyki. Młodzi detektywi mogli zabezpieczyć ślady linii papilarnych.

Biorący udział w spotkaniu dzielnicowi  przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze i nad wodą. Na zakończenie dzieci obecne na spotkaniu otrzymały od policjantów odblaski oraz opaski promujące akcję „ Kręci mnie bezpieczeństwo nada wodą”.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki