Policjanci dbają o bezpieczeństwo na targowisku w Radziejowie - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na targowisku w Radziejowie

Data publikacji 30.08.2018

W środowe przedpołudnie na radziejowskim targowisku gromadzi się wiele osób. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci zarówno umundurowani jak i kryminalni. Ostatnio coraz częściej w swych działaniach wykorzystują drona.

Środa to szczególny dzień, kiedy  na miejscowe targowisko zjeżdżają liczni mieszkańcy powiatu i okolic. Jest to też dzień wzmożonych działań radziejowskich policjantów, którzy muszą zapewnić bezpieczeństwo na tym terenie. A zagrożeń jest wiele, począwszy od kieszonkowców, poprzez nieprawidłowe parkowanie, przechodzenie w miejscach niedozwolonych, czy oferowanie do sprzedaży nielegalnych towarów.

Dlatego też w ten dzień do akcji ruszają dzielnicowi, policjanci prewencji, ruchu drogowego jak i kryminalni. Od pewnego czasu w  działaniach wspiera ich dron,  za pomocą którego można z góry wyłapać różne zagrożenia. Policjant obsługujący urządzenie, przekazuje informacje do kolegów na ziemi, którzy reagują na nieprawidłowości.

Dzielnicowi apelują do osób robiących zakupy aby pamiętali o tym, żeby pieniądze i dokumenty były zawsze schowane głęboko w wewnętrznych kieszeniach, jeśli posiadamy je w torebce, to torebka powinna być przewieszona z przodu, tak aby mieć ją cały czas na oku. Unikajmy też sztucznego tłoku i nie zostawiajmy wartościowych rzeczy na widocznym miejscu w samochodzie.

A wszystko po to aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno kupującym jak i sprzedającym.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki
Ładowanie odtwarzacza...