Wiadomości

Uczniowie z Bieganowa i Skibina już wiedzą jak bezpiecznie pokonać drogę do szkoły

Data publikacji 04.09.2018

„Spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo” tak rozpoczęła się nauka bezpiecznego przekraczania jezdni. Nauczycielami byli radziejowscy policjanci, którzy spotykają się z uczniami klas pierwszych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyła także akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.  Działania wkroczyły w etap edukacji najmłodszych uczniów z podstaw przepisów ruchu drogowego.  Stąd wizyta w Szkole Podstawowej w Bieganowie i Gimnazjum Publicznym w Skibinie, policjantki prewencji st.sierż. Magdaleny Cywińskiej Grobelskiej i dzielnicowego asp. Adriana Piaseckiego.

Na początku była pogadanka ze wszystkimi uczniami szkół. Mówiono o tym jak zachować się na jezdni, a jak w autobusie szkolnym. Promowano odblaski, które w zasadniczy sposób zwiększają bezpieczeństwo po zmroku. Uczniom gimnazjum zwrócono uwagę na niebezpieczeństwo jakim są narkotyki i dopalacze.

Następnie policjanci wybrali się z dziećmi z klasy pierwszej i drugiej szkoły w Bieganowie na edukacyjny spacer. Powiedzieli dlaczego warto poruszać się po chodniku i po której stronie chodzić, gdy go nie ma. Na zakończenie spotkania przećwiczyli zdobytą wiedzę na przejściu dla pieszych, które znajduje się przy szkole.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki