Policyjne pogadanki w szkołach w gminie Osięciny - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Policyjne pogadanki w szkołach w gminie Osięciny

Data publikacji 05.09.2018

Kolejne odwiedziny radziejowskich policjantów u uczniów. Spotkania przebiegało w miłej atmosferze, a rozmawiano o rzeczach ważnych i potrzebnych.

Radziejowscy policjanci kontynuując akcję „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili  przedszkolaków i uczniów w szkołach w Osięcinach, Pocierzynie i Kościelnej Wsi.

Spotkanie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym policjanci rozmawiali z przedszkolakami i uczniami klas I-V. W drugiej części rozmawiano z uczniami starszych klas i gimnazjalistami.

Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. Poruszono kwestię używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych. Nie obyło się bez ostrzeżeń o zachowaniu  ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Starszym uczniom opowiedzieli, o tym jak niebezpieczne są tak „modne” ostatnio dopalacze. Policjanci podkreślali, że najprostszy sposób, aby uniknąć kłopotów jest po prostu nie próbować i nie zażywać substancji odurzających.

W trakcie spotkań była okazja do przedstawienia uczniom nowego dzielnicowego sierż.szt. Przemysława Jarkę, który od 1 września pracuje na terenie gm. Osięciny.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki