O bezpieczeństwie na drodze i nie tylko - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

O bezpieczeństwie na drodze i nie tylko

Data publikacji 11.09.2018

Policjanci odwiedzili uczniów w ośrodku szkolno- wychowawczym w Radziejowie i podstawówce w Paniewie. Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oraz innych zagrożeniach.

Dzielnicowy asp.szt. Robert Zarębski z posterunku w Topólce oraz st. sierż. Magdalena Cywińska-Grobelska z wydziału prewencji spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Radziejowie i Szkole Podstawowej w Paniewie.

Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Ostrzegali i apelowali o konieczności zachowania ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, nie tylko na ulicy ale także w Internecie. Przestrzegali uczniów przed występkami, jakie można popełnić za pomocą mediów elektronicznych.

Mówili o rzeczach ważnych dla bezpieczeństwa na drodze. Przekonywali o obowiązku i konieczności noszenia odblasków poza terenem zabudowanym.  Dzieci dowiedziały się, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112.

Dzieci obecne na spotkaniu zadawały dużo pytań, ale także opowiadały z jakimi zagrożeniami się spotkały.

Dzielnicowy obecny na spotkaniu opowiedział o aplikacji „Moja Komenda” oraz o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Spotkanie było możliwe dzięki zaangażowaniu i współpracy pedagog szkolnej Celiny Głowackiej oraz dyrektor Barbary Wieser.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki