Wiadomości

Uczniowie z Witowa już wiedzą, do czego służy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Piotrkowscy dzielnicowi odwiedzili Gimnazjum Publiczne w Witowie, gdzie mówili o różnych zagrożeniach. Przypomnieli także do czego służy KMZB i aplikacja „ Moja Komenda”.

Policjantka radziejowskiej prewencji oraz dzielnicowi z Piotrkowa Kujawskiego odwiedzili gimnazjalistów i uczniów klasy VII i VIII.

Policjanci opowiedzieli  o swojej służbie. Ostrzegali i apelowali o konieczności zachowania ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, nie tylko na ulicy ale także w Internecie. Przestrzegali uczniów przed występkami, jakie można popełnić za pomocą mediów elektronicznych.

Mówili o rzeczach ważnych dla bezpieczeństwa na drodze. Przekonywali o obowiązku i konieczności noszenia odblasków poza terenem zabudowanym.

Dzielnicowi obecni na spotkaniu opowiedzieli o aplikacji „Moja Komenda” oraz o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”, ucząc jak i kiedy można ją stosować.

Przypomnijmy, że "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” to aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to zostało wprowadzone we wrześniu 2016r. i  ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp..

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki