Wpadł z „lewymi” papierosami - Wiadomości - KPP w Radziejowie

Wiadomości

Wpadł z „lewymi” papierosami

Data publikacji 04.01.2019

Radziejowscy policjanci w kontrolowanym samochodzie znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. 45-latek przewoził w bagażniku 76 tysięcy sztuk. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 65 tysięcy złotych.

Policjanci z Radziejowa zajmujący się przestępczością gospodarczą  ustalili, iż mieszkaniec pow. radziejowskiego, może  przewozić nielegalny towar w aucie. Wczoraj(3.01.19r.) rano przekazali tę informację policjantom prewencji, którzy w Biskupicach na krajowej 62  zatrzymali samochód do kontroli.

W toyocie  znaleźli 76000 szt. „lewych” papierosów. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 65  tysięcy złotych.

45-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut posiadania i przewożenia papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Stracił cały nielegalny towar oraz  kilka tysięcy złotych, które miał przy sobie, na poczet przyszłych kar.

Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten w zależności od wartości uszczuplenia  należnego podatku, zagrożony jest grzywną  lub karą pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp.szt. Marcin Krasucki